Portmonka

Jak udělat ze čtení zábavu

„Březen, za kamna vlezem, číst si tam budem.“ Věta, která zní jako sen spousty dospěláků, se nemusí líbit dětem. Jestli vaše dítě nechce číst a vy raději vystupujete z tramvaje o stanici dřív, abyste nepotkali učitelku, která k vám vysílá němé vyčítavé pohledy, pomůžeme vám. Přinášíme pět záchranných triků, které ve vašem potomkovi zažehnou jiskru knihomola. Jednoduchá rada na začátek zní: číst nestačí. Záleží na tom co, kde, a jak čtete.

reading-girl-flashlight

Čtěte všude

Že čtení v lavici je nuda, o tom snad nepochybuje ani ta češtinářka. Přitom ne zcela obvyklá místa jsou tak lákavá. Co takhle ale vyzkoušet čtení ve vaně, v  parku na dece, nebo na stromě…

Portmonka doporučuje: čtení s baterkou pod dekou udělá trhák i ze slabikáře!

Čtěte aktivně

Možná, že vaše malé já nudí monotónnost čtení. Vyzkoušejte spolu měnit hlasy, v replikách se střídat a nebraňte se ani zpívání. Trylkovaná Alice za zrcadlem je přímo materiál na muzikál, nemyslíte?

Nečíst sám

Ve dvou se to lépe táhne. Když bude mít začínající čtenář sparring partnera, půjde to snáze. Navíc dědeček, teta i bratránek jistě budou vybírat různé tituly.

Čtěte cokoliv

Na čtení je čas kdykoliv. Nechte synka nebo dcerku přelouskat cokoliv, co se namane. Máte nejblíž leták se zbožím, návod od mixéru, příbalové informace od léků, komiks, recept na nedělní oběd nebo průvodce po Andalusii? Čím víc, tím líp. Malý čtenář brzo zjistí, že jste mu (zase) nelhali a čtení je vážně potřeba.

Čtěte výhodně

V Portmonce najdete kupón na jakoukoliv literaturu do knihkupectví Kosmas na slevu 50 Kč při nákupu nad 300 Kč. Jestli hledáte něco pořádného pro sebe, máme pro vás kupón na 25% slevu do Albatros Media na aktuální bestseller Volání kukačky od potterovské autorky J. K. Rowlingové.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Information

This entry was posted on 21/03/2014 by in Partneři, Tipy na zábavu a nákupy, Uncategorized.
%d bloggers like this: