Také si v těchto dnech říkáte, jak můžete pomoci vašemu tělu a posílit imunitní systém? Připravili jsme si pro vás seznam činností/nápadů, který jsme si v Portmonce sami vyzkoušeli a pomohl nám. Samozřejmě nikomu netvrdíme, že jsme lékaři a že bude vše, co říkáme, každému zaručeně fungovat!

  • Kopni tam jeden gingershot!

Každý z vás už asi objevil zázrak proti chraplavému hrdélku alias zázvor. Všichni znáte klasický zázvorový čaj s lžičkou voňavého medu, ale kolik z vás zná dokonalý dryák v podobě ranního gingershotu? Říkáte si, že nevíte, co to přesně gingershot je? Nevadí, vše vysvětlíme! Gingershot je vlastně odšťavněný zázvor, který se podává v „panákové“ skleničce (věřte nám, že taková dávka bohatě stačí 😊) s příměsí citrónové šťávy. Pokud se rozhodnete tento dryák vyzkoušet, tak se připravte na velmi silný a štiplavý zážitek! A jestli jste slabší povaha, tak vám doporučujeme do shotu odšťavnit zelené jablko, které vám požitek trochu zpříjemní.

  • Zdravotní procházka

Jsme si plně vědomi, že je omezení volného pohybu osob na území celé ČR, ale také chápeme, že se prostě nedá být doma 24/7. Proto byste měli alespoň jednou týdně vyrazit na 30 minut do blízkého parku nebo volné přírody na krátkou zdravotní procházku. Tyto aktivity jsou stále vládou povoleny, samozřejmě ale tímto nikoho nechceme nabádat, aby za každou cenu vylézal z bezpečí svého domova. Jen říkáme, že chápeme, když vám už z domova začne trošku hrabat.

  • Protáhni se!

Portmonka si uvědomuje, že sportování může být nyní náročnější, ale rozhodně ne nemožné! Zkuste si stáhnout jednu z mnoha aplikací, které vám na každý den připraví individuální plán a třeba i pánové tak dosáhnou svého vysněného “brazilského pozadí”. Pokud nejste úplně na posilování, tak se zkuste hodit do stavu “nirvány” pomocí jógy – nekonečně mnoho tutoriálů jak na to, objevíte opět v aplikacích, na YT nebo na IG TV. A pokud jste fanda virtuálního světa, tak zkuste zapnout Kinect a dát si klasickou “street dance battle” na Britney Spears, třeba se svým partnerem nebo rodičem! Ale celkově se snažte zůstat alespoň aktivní, ať po karanténě zvládnete bez zadýchání alespoň zaplout do své oblíbené kavárny!

  • Jezte duhu!

V tomto období je náš imunitní systém naší nejdůležitější zbraní! Proto se právě nyní vůbec nebojte konzumace zeleniny, ovoce a dalších tělu prospěšných potravin – My v Portmonce zastáváme pravidlo, že čím víc barev, tím víc vitamínů! Takže nebojte se udělat si pořádně duhový salát! A pokud jste si také na Nový rok dávali ovíněné novoroční předsevzetí, že se pokusíte zhubnout a nasadit konečně nějakou dietu nebo detox, tak nastal právě Váš čas!

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: