Už také nevíte, na co se podívat? Máte pocit, že jedete svých pět seriálů nebo filmů stále dokola? Tak právě pro vás si Portmonka nachystala seznam jejich oblíbených filmů a seriálů.

Většina z nás se v poslední době určitě přistihla při tom, jak si pomalu lehá na gauč či postel a zapíná Netflix či HBO GO. Na obrazovce pak během pár sekund nabíhá seriál, který jsme viděli už milionkrát a moc ho ani už nevnímáme, tj. ze sledování seriálu se stává nudná rutina. Pokud toužíte po nějaké změně, tak se nebojte zabrouzdat na vámi dosud neobjevené žánry – třeba vás mile překvapí a rozhodně se nebojte mrknout i na nějaký ten dokument, v poslední dekádě se začala otevírat celkem zajímavá témata.

A pokud jste na článek klikli, protože chcete vidět seznam Portmonky, tak už vás nebudeme dlouho napínat – jdeme na to! Také nezapomeňte, že díky idnes Premium můžete získat HBO GO na měsíc zdarma – třeba ZDE.

  • The Handmaid’s tale / Příběh služebnice

The Handmaid’s tale je adaptace románu Margaret Atwood. Celý příběh se odehrává v dystopickém totalitním režimu ve Spojených státech amerických, kde se tamní společnost řídí konzervativními biblickými zákony a bojuje s globálním problémem – neplodností. Tamní režim zavádí systém, kdy shromáždí všechny plodné ženy a udělá z nich takzvané “služebnice”, které jsou následně umístěny do vyvolených ortodoxních rodin, kde nedobrovolně slouží jako sexuální otrokyně (chodící inkubátory). Středem celého příběhu je “služebnice” June, která se snaží systém zevnitř narušit a vytvořit jakýsi odboj všech “služebnic”.

  • Chernobyl

Chernobyl je pětidílná série, která se snaží rekonstruovat jednu z největších katastrof způsobenou člověkěm. Celý seriál ukazuje, jak k celému neštěstí došlo, jak se vše během výbuchu řešilo a jak na to reagovalo vedení tehdejšího Sovětského svazu (které se snažilo mlžit a zapírat :))

Seriál je velmi silný a emocionálně náročný, proto ho nedoporučujeme dětem a slabším povahám.

  • maraton Harryho Pottera

Každý z vás již určitě alespoň jednou viděl jeden ze 7 dílů Harryho Pottera, ale kolik z vás si někdy udělalo celodenní/celovečerní maraton tohoto kouzelného díla? Pokud se do toho chcete pustit, tak se nebojte uspořádat si s vašimi přáteli třeba online párty, kdy se budete všichni dívat z pohodlí vašich domovů, a přitom film online komentovat na messengeru. A pokud jste velkým fanouškem tohoto kouzelného světa, tak se nebojte hodit na sebe kouzelnický kostým a ještě si tak zvýšit požitek z filmu.

  • A Star Is Born / Zrodila se hvězda

Pokud jste fanouškem/fanynkou romantičtejších filmů, tak A Star is born bude pro vás to pravé ořechové. Dámy si přijdou na všemi oblíbeného Bradleyho Coopera a také na Lady Gaga.

Film zachycuje kariéru stárnoucí country hvězdy a jeho milostný vztah s mladou “neobjevenou” talentovanou zpěvačkou. Film také doprovází skladby, které se uchytily na předních místech hudebních žebříčků. 

  • Men in black / Muži v černém 

A pokud jste zase zastánce plamenů, výbuchů, velkých zbraní a Willa Smithe, tak rozhodně oprašte vaše vzpomínky na Muže v černém. Klasika, která uspokojí všechny nadšence sci-fi a sem tam nějakého toho humoru.

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: